O projekte

Ahoj! Volám sa Adam 5 minút citu je študentský neziskový projekt, ktorý som s pomocou mojich úžasných priateľov vytvoril, keď som mal 19 rokov.

Často si všímam, ako veľmi naše mentálne zdravie zanedbávame. Málo sa venujeme ľuďom okolo, ale aj sami sebe. Najmä teraz, v období globálneho nepokoja, nám slová povzbudenia, porozumenie a citové puto s blízkymi chýbajú.

Mám však dobrú správu. Som presvedčený, že pri riešení týchto problémov môže pomôcť zopár minút denne strávených na tomto webe! Čítaj články od vzdelaných prispievateľov, spoznávaj, reflektuj a nezabudni mrknúť na e-shop, v ktorom nájdeš produkty, ktoré ti pomôžu pochopiť tvoje emócie a pracovať s nimi. Zároveň svojou kúpou podporíš vybranú charitu.

V lete 2021 som spolu so študentmi a mentorkami z projektu Školskej a rovesníckej mediácie založil online rovesnícku poradňu, kde nám môžeš anonymne napísať hocičo a naspäť sa ti ozve niekto v tvojom veku pripravený porozprávať sa. 

Na jeseň 2022, vyše rok od spustenia projektu, sa 5 minút citu stalo prvým slovenským webom využívajúcim umelú inteligenciu k tvorbe ilustračných a náhľadových obrázkov.