Prispievatelia do blogu

Adam Gábor

Som zakladateľ a líder projektu 5 minút citu. Šesť rokov sa venujem rovesníckej mediácii, štyri roky vediem neziskovú dobrovoľnícku organizáciu a intenzívne pracujem s mládežou na slovenskej aj medzinárodnej úrovni. Vo voľnom čase rád cestujem, programujem, športujem, trávim čas s priateľmi a rozprávam príšerne nevtipné vtipy. Na 5MC píšem hlavne o vzťahoch.

Moje články nájdete tu.

Mgr. Dušana Bieleszová

Som mediátorkou špecializujúcou sa na oblasť školstva. Pôsobím vo vydavateľstve Wolters Kluwer SR. Prednášam na konferenciách, lektorujem ďalšie vzdelávanie mediátorov, pedagogických a odborných zamestnancov v Centre ďalšieho vzdelávania UK. Spolupracujem s rôznymi organizáciami u nás aj v Česku. Som autorkou viacerých odborných článkov a publikácií.

Moje články nájdete tu.

Mgr. Zuzana Kožárová, PhD.

Som kariérová poradkyňa na UPJŠ v Košiciach, kde študentom pomáham zistiť, čo ich baví a uplatniť sa na trhu práce. Vo voľnom čase sa venujem môjmu projektu Psychoblógia, ktorým sa snažím popularizovať psychológiu a jednoduchým jazykom približovať širokej verejnosti užitočné vedecké poznatky.

Moje články nájdete tu.

PhDr. Petra Bernátová

Som biznis coach a vzťahový poradca a takisto interná trénerka na leadership in action - unikátny workshop, ktorý som priniesla z Dánska. Profilujem ľudí vedeckou metódou Profiling Values a prispievam k sebarozvoju mojich klientov. Momentálne pracujem na svojej knižnej prvotine Ako milovať inteligentne, ktorá bude venovaná láske a vzťahom.

Moje články nájdete tu.

Bc. Michal Šafránek

Som študent druhého stupňa vysokoškolského odboru psychológia na Univerzite Komenského v Bratislave. Zaujímam sa o oblasť sociálnej, komunitnej a interkultúrnej psychológie.

Moje články nájdete tu.

Bc. Dominika Hamuľaková

Som študentkou druhého stupňa magisterského štúdia v odbore psychológia, na UPJŠ v Košiciach. Lásku k psychológií som našla už na základnej škole a od vtedy je táto moja cesta aj životným poslaním. Síce som ešte len na začiatku, no vidím zmysel vo veciach, ktoré robím.

Moje články nájdete tu.

Bc. Dagmar Szitás

Končím magisterské štúdium psychológie na Filozofickej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Cez vlastné skúsenosti v mladosti som sa dostala ku psychológií a snu, stať sa klinickou psychologičkou a psychoterapeutkou. Dúfam, že sa mi raz podarí pomáhať ľuďom a robiť osvetu v otázke psychického zdravia.

Vo voľnom čase som však normálna baba, ktorá miluje zvieratá, prírodu a rada trávi čas čítaním alebo s kamarátmi.

Moje články nájdete tu.


Marek Storoška

Som študentom psychológie na Univerzite Mateja Bela v BB. Pre psychológiu som sa rozhodol na základe potreby poznávania neznámeho v oblasti psychických javov a správania. Svoju budúcnosť vidím v skúmaní správania ľudí i zvierat. Mimo školy sa venujem hlavne fotografovaniu prírody.

Moje články nájdete tu.

Simona Kovaľová

Som študentkou psychológie na Univerzite Komenského. Vždy mám so sebou knihu a možno aj preto rada píšem. Okrem toho doučujem anglický jazyk, ako dobrovoľníčka prekladám psychologické kurzy a rada si chodím zabehať so svojím psíkom.

Moje články nájdete tu.